Ana sayfa > Haber > İçerik

Uyarı: Vietnam'da İhraç Edilen Mallar İçin Yeni Bir Kural

Aug 08, 2019


Son zamanlarda, bazı işletmelerin Vietnam üzerinden yapılan Amerika'ya ihracatını önlemek için, Vietnam Ticaret ve Sanayi Bakanlığı yeni bir standart " Made in Vietnam " yayınladı.

Bunun anlamı: Uluslararası HS kodu standardına göre, Vietnam’a özgü tarımsal ürünler ve diğer kaynaklar ile son olarak Vietnam’da üretilen ürünlerin en az % 30’luk Vietnam yerel katma değeri içermesi gerektiğidir . Diğer bir deyişle, yabancı ülkelerden ihraç edilen% 100 hammadde Vietnam'da% 30 ek değer katmak zorundadır, bu ürün "Vietnam'da Üretildi" etiketi ile ihracat yapabilir.


Made in Vietnam


Yabancı medya, Vietnam’ın ABD’ye yaptığı ihracatın Ocak-Temmuz ayları arasında% 25.4’lük bir artış kaydettiğini belirtti. Çin ürünleri için ilave tarifeler. Ancak, bundan sonra, satıcılar ve nakliye firması yine de vergi kaçınma amacıyla bunu yapmak istiyorlarsa, ceza alacaklar ya da cezai sorumluluk alacaklar.

Şu anda, Amerika Vietnam’ın incelemesini hızlandırıyor. Geçtiğimiz ay, Vietnam , döviz kuru manipülasyonunun Amerikan gözlem listelerine geldi . Aynı zamanda Vietnam, Çin’in Vietnam’a yanlış etiketli Çin’e ihracat yapmasına izin verirse Amerika’dan ceza alacağından endişe duyuyor.